You are here:  / Wnig / Deweloper – Łomża

Deweloper – Łomża

post by related

related post

deweloper (9)Jak sprawdzić dewelopera?
Pierwszym pytaniem, które należy zadać deweloperowi powinno dotyczyć rachunku powierniczego, który może być otwarty lub zamknięty. Dla nabywcy lepszym rozwiązaniem jest rachunek zamknięty. W takim przypadku bowiem – kolejne transze kredytu trafiają na konto banku, a do dewelopera dopiero po zakończeniu całej inwestycji. W rachunku otwartym te pieniądze regularnie są przelewane na jego konto.
Deweloper ma obowiązek przedstawić klientom prospekt informacyjny. Jest to dokument, w którym znajdują się wszystkie informacje dotyczące spółki i inwestycji – źródła finansowania, stan prawny działki, terminy realizacji itd.
Warto także sprawdzić dewelopera w Krajowym Rejestrze Dłużników. Jednak brak obecności firmy w tej bazie nie oznacza, że posiada ona stuprocentową płynność finansową. Natomiast w swoim biurze musi on na wniosek nabywcy przedstawić sprawozdanie finansowe za okres dwóch ostatnich lat. Dobrze jest zwłaszcza zapoznać się ze sposobem finansowania inwestycji – czy są to środki własne czy pochodzące z kredytu.

Zobacz także pozostałe wpisy o architekturze:

Deweloper – Łomża
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)